Hledat

GreenHack 2024 zná své vítěze

Koncem května proběhl v Praze evropský hackathon udržitelnosti GreenHack 2024, jehož partnery byla i skupina TTC a také Mycroft Mind.

Tato akce dala dohromady přes 90 inovátorů, kteří během 24hodinového maratonu řešili aktuální výzvy z oblasti udržitelnosti, a to prostřednictvím technologií a kreativního přístupu.

Jsme nadšení z účasti týmů, které se pustily do výzvy Mycroft Mind zaměřené na tvorbu dynamického modelu znázorňující chování bodu spotřeby elektrické energie v čase.

Naše speciální blahopřání tak patří týmu Wiseaus, který se svým řešením právě této výzvy obsadil celkově 3. místo a také si odnesl speciální cenu Mycroft Mind. Představil dynamický 3D model scény v podobě stromu, která zobrazuje tok energie v domácnosti. Využívá k tomu časové řady parametrů s podrobnými údaji o spotřebě a výrobě energie, akumulaci, flexibilitě, spotové ceně elektřiny, ale také venkovní teplotě či slunečnímu svitu. Desítky ukazatelů tak přetváří v umělecké dílo. Gratulace tak směřují Janu Peckovi, Josefu Matějkovi a Kajetánu Poliakovi za jejich úsilí a inspirující práci.

Rádi bychom poděkovali organizátorům a zejména Tomáši Studeníkovi za tuto skvělou akci a naši mentorům – Filipu Procházkovi a Tomáši Bortovi, a také všem ostatním partnerům, kteří přispěli k úspěchu této akce.

Těšíme se na další ročník GreenHack 2025!

Více informací naleznete na greenhack.eu.

 

Foto: GreenHack