Hledat

UniControls míří na indický trh

Společnost TTC CONTROLS, vlastník značky UniControls, uzavřela výhradní distribuční smlouvu s indickou společností A-Paul Software Systems. Ta se tak stává na indickém trhu exkluzivním distributorem produktů UniControls zaměřených na přenos technologií zejména v oblasti nadřazeného řízení a informačních systémů kolejových vozidel (TCMS).

Indická železnice je jednou z nejrozsáhlejších na světě a neustále prochází modernizací a rozvojem. Nabízí tak velké množství příležitostí i pro české výrobce železniční techniky a komponent, mezi které dlouhodobě patří právě značka UniControls. „Partnerství s A-Paul Software Systems nám umožní zúčastnit se lokálních tendrů pro indickou železnici a rovněž sdílet technologie a výrobní know-how pro podporu tamních projektů. Prostřednictvím tohoto partnerství tak chceme navázat na dosavadní úspěchy značky UniControls na asijském trhu a vstoupit na dnes asi největší a nejzajímavější železniční trh na světě“ říká Roman Ulrych, obchodní ředitel UniControls.

UniControls se od svého založení v roce 1991 specializuje na vývoj, výrobu a instalace řídicích systémů a elektronických zařízení pro kolejová vozidla a průmysl. Specializuje se hlavně na aplikace vyžadující vysokou spolehlivost v náročných pracovních prostředích. Kromě České republiky je značka UniControls zastoupena na řadě evropských i asijských trzích, kupř. v Itálii, Francii, Polsku, Španělsku, ale také v Japonsku nebo Číně. Díky oznámené spolupráci s A-Paul Software Systems tak plánuje rozšířit své působení i pro zákazníky v Indii.

Indická společnost A-Paul Software Systems působí v oblasti softwaru, e-governance, automatizace a projektů železničního inženýrství. Mezi její významné zákazníky se řadí Indické dráhy, či firmy Integral Coach Factory a Bharat Heavy Electrical limited. Z produktového portfolia bude UniControls na indickém trhu nabízet především nadřazené řízení a komponenty informačních systémů pro metro a ostatní drážní vozidla.