Hledat

Akvizice významného českého výrobce elektronických zařízení, společnosti AWOS

Praha 26. června 2020 – Skupina TTC zastoupená společností TTC HOLDING tento týden úspěšně dokončila koupi pardubické společnosti AWOS a stala se tak vlastníkem 90% podílu. Zbývající podíl si ponechává zakladatel a dosavadní majoritní vlastník Václav Vondra.

„Společnost AWOS dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější české výrobce elektronických zařízení. Její akvizicí výrazně rozšiřujeme výrobní a vývojové kapacity skupiny TTC a současně se nám otevírají nové tržní segmenty, kde jsme dosud nepůsobili. Skupina je navíc významným poskytovatelem komunikačních a bezpečnostních řešení pro provozovatele kritické infrastruktury státu. Těm tak budeme nyní schopni nabídnout řešení zcela nezávislá na dodávkách elektroniky ze zemí, které jsou bezpečnostním rizikem,“ říká Luboš Müller, ředitel pro rozvoj podnikání v moderních technologiích ve společnosti TTC HOLDING, která skupinu zastřešuje.

 

O společnosti AWOS

AWOS je tradiční ryze českou společností se zaměřením na vývoj a výrobu průmyslové elektroniky. V této oblasti patří mezi největší české výrobce. Svým zákazníkům nabízí komplexní řešení od návrhu a vývoje HW/FW, přes tvorbu prototypu až po sériovou výrobu a servis. Mezi jeho odběratele patří společnosti např. z odvětví energetiky, potravinářství, spotřební elektroniky, telekomunikací, obranného a automobilového průmyslu nebo zdravotnictví.

Společnost AWOS za rok 2019 vykázala tržby v hodnotě přesahující 91 milionů korun a čistý obrat společnost dosáhl na 95 milionů korun.