Hledat

Mycroft Mind mezi významnými AI český start-upy

Magazín „Lupa 3.0“, speciál technologického serveru Lupa.cz, mapující dění ve světě umělé inteligence (AI), start-upů, e-commerce a bezpečnostních hrozeb, zařadil Mycroft Mind mezi osm významných AI českých start-upů, které stojí za to sledovat.

Jak magazín uvádí, v médiích občas probleskne zpráva, že Česká republika zaostává ve využívání umělé inteligence. Není to až tak pravda. V Česku působí řada start-upů, které na umělé inteligenci založily svoje fungování. Redakce Lupy vybrala osm z nich, jež stojí za to sledovat, a brněnský Mycroft-Mind ze skupiny TTC je jedním z nich.

Mycroft Mind se v současnosti zabývá hlavně využitím umělé inteligence v energetice.

  • Umožňuje například vizualizaci přenosových soustav včetně vysvětlení toho, co se v takových sítích děje.
  • Dokáže monitorovat a vyhodnocovat data a hodí se pro nasazení v rámci internetu věcí, který je v energetice čím dál běžnější.

Mycroft Mind také pracuje na modelech umělé inteligence, jež mají být integrovány do čipů či dalšího hardwaru. Díky tomu bude možné například v elektroměrech predikovat spotřebu a cenu. Evropská komise tento projekt vybrala mezi nejlepší na kontinentu, které je možné podpořit financováním v rámci projektu IPCEI Microelectronics.

Speciál „Lupa 3.0“ je ke stažení zde: https://www.lupa.cz/clanky/treti-papirova-lupa-je-na-svete-prinasi-pres-80-stran-o-deni-v-technologickem-svete/