Hledat

Pandemii navzdory. České investiční skupině TTC se v roce 2021 dařilo

I přes komplikace způsobené pokračující celosvětovou pandemií covid-19 byl rok 2021 z pohledu podnikání a dalšího rozvoje skupiny TTC úspěšným rokem. Konsolidovaná EBITDA společnosti TTC HOLDING dosáhla hodnoty 248 mil. Kč a meziročně tak vzrostla o 9 %. Konsolidovaný obrat vzrostl meziročně o 20 % na 1,2 mld. Kč a společnost vytvořila konsolidovaný zisk ve výši 117 mil. Kč. Skupina tak pokračuje v dalším rozvoji, kdy v posledních pěti letech investovala do akvizic a nových projektů téměř jednu miliardu korun.

„Jsem rád, že se nám i přes problémy spojené s dopady pandemie covid-19 podařilo dosáhnout nejen většiny finančních a obchodních cílů, ale také realizovat naplánované rozvojové projekty. Věřím, že cestou, jak překonat současnou složitou ekonomickou i geopolitickou situaci je pokračování v dalších investicích do portfolia našich firem a do rychlejšího zavádění inovací,” říká Martin Kubín, výkonný ředitel společnosti TTC HOLDING.

V roce 2021 společnost TTC HOLDING získala dvě nové společnosti – ANETE a ApS Brno. Skupina TTC tím vstoupila do další oblasti podnikání, kterou je vývoj informačních systémů. Stala se tak největším poskytovatelem stravovacích a ubytovacích systémů pro vysoké školy v České republice a druhým největším poskytovatelem těchto služeb pro zdravotnická zařízení.

Vedle akvizic skupina TTC v loňském roce realizovala i další investice. Byla dokončena třetí etapa rozšíření datového centra DC2 společnosti TTC TELEPORT v pražských Malešicích a rovněž nová budova výrobní divize společnosti TTC TELEKOMUNIKACE v areálu TTC v pražských Strašnicích. „V roce 2021 jsme také zahájili přípravu nového technologického centra Oxyma, které vznikne v pražských Malešicích na území nově vznikajícího technologického parku. Po svém dokončení bude jedním z největších center tohoto druhu v České republice. Založili jsme i technologický inkubátor 4eggs. Jeho prostřednictvím budeme podporovat inovativní projekty v oblasti moderních technologií, energetiky, dopravy, komunikace a bezpečnosti,“ dodává Martin Kubín.

O skupině TTC

TTC je česká investiční skupina podnikající v oblasti moderních technologií a realit. Skupina vznikla v roce 1993 a dnes ji tvoří téměř třicet společností se sídlem v České republice, na Slovensku a Ukrajině a se zákazníky v 38 zemích světa. V roce 2021 dosáhla TTC konsolidovaného obratu ve výši 1,2 mld. korun. Skupina je zastřešena společností TTC HOLDING, a.s., která přímo nebo prostřednictvím svých dcer drží majetkové podíly v jednotlivých společnostech.

Do skupiny patří mj. dodavatelé komunikačních a bezpečnostních řešení pro provozovatele kritické infrastruktury společnosti TTC MARCONI a TTC TELEKOMUNIKACE, provozovatel datových center společnost TTC TELEPORT nebo realitní společnost TTC REAL ESTATE. V roce 2020 se členem skupiny stal také pardubický výrobce elektronických komponent, společnost AWOS, a UniControls – výrobce řídicích systému pro dopravu a průmysl.

Prostřednictvím TTC REAL ESTATE skupina vlastní a spravuje 6 administrativně výrobních areálů v Praze a Trutnově s celkovou pronajímanou plochou 89 000 m². Patří mezi ně například Studio Jinonice, kde již několik let televize Nova připravuje své pořady Tvoje tvář má známý hlas či Česko Slovenská SuperStar. Další z významných objektů se pak nachází v pražských Malešicích, ve kterém sídlí tiskařské závody Svoboda Press.