Hledat

Společnost Mycroft Mind posiluje své vedení

Brněnská technologická společnost Mycroft Mind dnes oznámila personální změny ve vedení. Spolu s těmito změnami dochází také k dalšímu navýšení podílu skupiny TTC v této společnosti.

Novým členem představenstva a generálním ředitelem společnosti Mycroft Mind se stal Matěj Vichr, který ve firmě v posledních třech letech působil jako ředitel realizace projektů a projektový manažer pro klíčové zakázky v oblasti modernizace české energetiky.

„S Matějem jsme v posledním roce velmi úzce spolupracovali při řízení vývoje v oblasti sběru, ukládání a zpracování měřených dat z energetických sítí. Jeho cílem bude nyní dále rozšiřovat současné aktivity společnosti a transformovat ji na významného evropského hráče nejenom ve výše uvedené oblasti, ale také při tvorbě software vnořeného do čipů určených pro chytré elektroměry, jejichž úkolem bude optimalizovat výrobu a spotřebu elektrické energie v decentralizované energetice,“ říká Josef Šelepa, předseda představenstva TTC HOLDING a zároveň předseda představenstva Mycroft Mind, který po akvizici společnost dočasně vedl.

Vedení společnosti posiluje také Tomáš Bort, který přebírá řízení realizace projektů. V Mycroft Mind bude zodpovědný za strategické inciativy v rámci programu IPCEI, které využívají algoritmy AI/ML vyvinuté společností Mycroft Mind pro chytré měřiče v energetice. V této oblasti bude také zodpovědný za úzkou spolupráci s výrobci čipů i s koncovými uživateli.

Skupina TTC, majoritní vlastník Mycroft Mind, dále navýšila svůj majetkový podíl odkoupením 10% podílu od společnosti Moore Technology CZ. Celkový podíl skupiny TTC ve společnosti Mycroft Mind tak vzrostl na 80 procent. Zbývající podíl si nadále udržují společnosti Support Universal (10 %) a Filip Procházka, spoluzakladatel a ředitel rozvoje produktů Mycroft Mind (10 %).

Josef Šelepa k dnešnímu oznámení dodává: „Společnost Mycroft Mind je dnes díky svému zaměření a lidem, kteří v ní pracují, jednou z klíčových firem skupiny TTC. Pevně věřím, že posílení jejího managementu pomůže k dosažení našeho dlouhodobého cíle stát se evropským lídrem ve sběru, zpracování a analýze dat pro energetiku. Vývojem modulů na bázi umělé inteligence určených pro čipy do chytrých elektroměrů chceme také podpořit cíl Evropské komise, kterým je zvýšit podíl výroby čipů v Evropě na celosvětové produkci na dvojnásobek současného stavu, tedy na zhruba dvacet procent do roku 2030.“

Celá tisková zpráva je k dispozici ZDE.