Hledat

Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava si mohou nově vyřídit ubytování na kolejích on-line

Květen a červen jsou měsíce, kdy vysokoškoláci začínají řešit bydlení na kolejích na další rok. Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TO) si nyní mohou své žádosti na ubytování podávat již kompletně elektronicky přes nový ubytovací systém ISKAM. Univerzita díky novému řešení výrazně sníží administrativní zátěž pracovníků kolejí a rovněž bude šetřit životní prostředí. Dodavatel systému ISKAM, společnost ApS Brno (člen skupiny TTC), v těchto dnech jeho implementaci úspěšně dokončila.

Vyplnit žádost na internetu, zaplatit jistinu, podepsat elektronicky smlouvu – to jsou tři jednoduché kroky, které musí studenti VŠB-TUO udělat nyní pro to, aby získali ubytování na kolejích. Nemusí tedy nikam chodit, nic tisknout a skenovat, ani posílat e-mailem, vše vyřídí pohodlně elektronickou cestou v jednom systému.

Nový systém přináší ulehčení i provozovateli ubytování, tedy VŠB-TUO, která disponuje kapacitou 2 900 lůžek v pěti budovách. „Doposud bylo třeba všechny přihlášky tisknout, skenovat, potřebné údaje také přepisovat a zadávat do systému. Nyní tak budeme výrazně šetřit nejen životní prostředí, ale i čas a náklady spojené s administrativou a archivací. Rovněž se značně eliminuje i riziko možné chybovosti při přepisu informací,“ říká Tomáš Otipka, ředitel Ubytovacích a stravovacích služeb VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Ubytovací systém ISKAM je jednoduchý a přehledný, na webových stránkách studenti najdou podrobný návod, jak postupovat při vlastní rezervaci a dojít až k podpisu samotné smlouvy. Vše je srozumitelně a detailně popsáno a doplněno obrázkovou dokumentací. Kromě žádosti si zde mohou vybrat pokoje, podepsat smlouvu, složit rezervační kauci. Najdou zde přehled o svých platbách a stejně jednoduchým způsobem si zařídí i odhlášení z ubytování.

ISKAM je přínosem také pro zahraniční studenty, protože jim umožňuje vygenerovat vízové potvrzení, jsou zde speciální formuláře pro různé formy studia jako kupř. Erasmus a rovnou zde mohou studenti on-line uhradit i rezervační kauci. Celý proces je tak výrazně rychlejší.

ISKAM je vhodným řešením i pro stravovací služby

Společnost ApS Brno se vývojem systému ISKAM (Informační Systém pro Koleje a Menzy) zabývá již téměř 30 let a svým zákazníkům nabízí již čtvrtou generaci tohoto řešení – IKSAM4. V současnosti je ISKAM dominantním systémem pro ubytování a stravování na kolejích a menzách v celé České republice. Ročně se přes něj vydá přes čtyři miliony hlavních jídel a spravuje víc než 50 000 lůžek.

„Systém je unikátní v tom, že umožňuje mít provozovatelům ubytovacích a stravovacích služeb vše pod jednou střechou. Je vhodným řešením pro malé i velké zákazníky, stejně dobře jej využijí i kombinované provozy, jako kupříkladu koleje s menzami, internáty s jídelnami, nebo třeba i klasické či kongresové hotely či firemní jídelny, ubytovny a rekreační zařízení“, uvádí Radomír Kurečka, jednatel ApS Brno.

ISKAM pokrývá všechny hlavní činnosti od skladového hospodářství přes normování až po výdej jídel. V oblasti ubytování jej lze využít i pro související služby, pronájmy sportovišť, přístupové systémy, ať už vlastní, nebo formou napojení na systémy třetích stran. Studentům nabízí především jednotný clearing, tj. jedno konto pro hrazení všech služeb na univerzitě, provozovatelům pak zase jednotné výstupy pro účetnictví, jednotnou správu uživatelských oprávnění. Vše je řešeno formou jednoho softwaru s modely, které spolu navzájem komunikují a spolupracují, v jednotném graficky propracovaném uživatelském rozhraní.

Více o systému ISKAM na www.aps-brno.cz/iskam.html.

O ApS Brno

Společnost ApS Brno se zaměřuje na vývoj informačních systémů pro oblast stravování a ubytování, které využívá většina českých vysokých škol a řada hotelů a penzionů. Poskytuje rovněž komplexní dodávky audiovizuální techniky a firemní počítačová školení. Společnost je součástí české investiční skupiny TTC. Více na www.aps-brno.cz.