Hledat

TTC se stává partnerem studentského projektu FIRSTLIFE

FIRSTLIFE je soutěžní projekt ČVUT pro mezinárodní soutěž Solar Decathlon Europe 21/22, jehož cílem je rozvoj nových ubytovacích kapacit rozšířením stávajících budov kolejí. Ty byly postaveny většinou na konci 20. století a mnoho z nich potřebuje změnu, zejména snížení spotřeby energie a zlepšení komfortu – to vše s důrazem na udržitelnost. Tým studentů nyní konkrétně řeší dvoupatrovou nástavbu kolejí Větrník v Praze 6. Navrhované řešení může být zároveň využito obecně pro nástavby ve městech, jako startovací bydlení apod.

V partnerství s FIRSTLIFE vidíme přínos zejména proto, že:

  • V TTC se dlouhodobě zabýváme řešením systémů pro energetiku a v poslední době speciálně pro chytrou energetiku, což se velmi vhodně s projektem prolíná.
  • Naše dvě společnosti, ANETE a ApS Brno, dodávají IT systémy pro řízení a správu kolejí a menz a rádi bychom do těchto systémů implementovali poznatky z tohoto konceptu.
  • V pražských Malešicích chystáme projekt velkého technologického centra, jehož součástí by mělo být i moderní komunitní bydlení pro studenty a začínající pracovníky, což rovněž s FIRSTLIFE koresponduje.

Partnerství nám tedy umožní poznatky získané v projektu aplikovat i přímo do našich řešení a realizací. Zároveň se jedná o zajímavou a unikátní aktivitu, která na univerzitách v ČR nemá v současné době obdoby.